horuseye.sk horuseye.sk

Svet malých obrnených fúzačov   Šintava - slobodné kráľovské mesto   Kremnické dukáty   Veda, technika či nebodaj Sci-Fi

Pomôž si človeče aj pán Boh ti pomôžeAktualizacia: 19.08.2017 

(Po) dajme ruku sv. Antonínkovi aby to celé malo hlavu a pätu.

Vyzerá to tak, ako by sa aktivity okolo záchrany sv. Antoninka vytratili. Na to aby sa dalo pokračovať bohužiaľ chýbajú tri veci: „panáze, peníze, peňeži“. Naše doterajšie pokusy o ich získanie z fondov boli neúspešné.

Preto som sa rozhodol osloviť priateľov a známych a predostrieť im moju predstavu o záchrane sv. Antoninka v duch „Keď sa vieme zložiť na pivo skúsme to aj tu.“ Keďže sa jedná o pomerne vysokú sumu cca 5000 Euro, aby bolo možné do detailu sledovať pohyb financií bol zariadení špeciálny účet na ktorý budú prijímané spomínané „panáze, peníze, peňeži“. Celé je to postavené na osobnej dôvere a z toho dôvodu si vyhradzujem právo rozhodnúť od koho finančnú podporu prijmem a od koho nie.

Podmienky fungovania účtu

  • Peniaze sú vložené samostatný na bankovým účet
  • Darca môže požiadať o vrátenie darovaných peňazí kedykoľvek, do realizácie projektu.
  • Darca súhlasí s uvedením svojho mena, priezviska a bydliska na tejto stránke ako aj v obecnom časopise.
  • V prípade, že sa projekt nezrealizuje budú všetky finančné prostriedky vrátené darcovi
  • Každý darca má právo kedykoľvek si pozrieť úplný výpis účtu aby sa presvedčil o aktivitách na tomto účte v duchu „Dôveruj a preveruj.“

Na oplátku viem darcom poskytnúť iba jedine. Pri zrekonštruovanej soche bude umiestnená pamätná doska obsahujúca zoznam darcov v abecednom poradí.

Z vyzbieraných finančných zdrojov plánujeme obnoviť sochu sv. Antonika a umiestiť ju v priestoroch obce. Reštaurovanie sochy na základe odporúčania Mgr. Jozefa Urminského riaditeľa múzea v Hlohovci prevedie Mgr. František Šmigrovský.
Pán Šmigrovský je zároveň autorom a tvorcom sochy sv. Antona, ktorá sa nachádza v kostole vo Vinohradoch nad Váhom a ktorá bude slúžiť ako predloha pre našu sochu.

Na pôvodné miesto sochy by sme chceli umiestniť informačnú tabuľu s informáciou o tom, že približne v týchto miestach stála socha sv. Antoninka od 17. storočia až do roku 2013.


Poďakovanie patrí všetkým, ktorí umožnili rekonštrukciu sochy.

AlRaS, Sereď; Beňa, Šintava; Endelová Zuzana s rodinou, Šintava; Gobyus s r.o, Sereď; Harant Peter, Bratislava; Janovský Miloš s rod., Dolná Streda; Kemka Ivan, Bratislava; Klokner Slavomír, Šintava; Kobza Zdenko, Nová Dubnica; Lydia, Sereď; Majerník Tomáš, Dolná Streda; Masný Tomáš, Žilina; Maškovič Ján, Šintava; Maškovič Miloš, Šintava; Miháliková Marta s rodinou, Šintava; Milan, Sereď; miro, Šintava; manželia Nižňanski, Chorvátsky Grob; Noname, Šintava; PIKVIP, Sereď; Santos de Jesus, Diogenes, Rio de Janeiro; Sedlaček Pavel, Šintava; Sedlačková Mária, Šintava; Sokol Ivan, Sereď; Strakovci, Šoporňa; Sudimáková Jana, Sereď; ŠINTAVAN s.r.o., Šintava; Zacharovský Ľuboš, Žilina;
© corycats.sk - horuseye.sk 2012 - 2023